top of page
  • Obrázek autoraJan Složil

Jak můžete využít video v e-learningu?


Nabízím 5 inspirací:


👩‍💼 Průvodce. Když vás kurzem provede živý člověk, kurz vždycky působí lidštěji. Osobněji. A navíc, studenti mohou mít k tématu různé postoje, mohou cítit vnitřní překážky. A lidský průvodce je přesně ten, kdo jim jejich námitkám může vzít vítr plachet a pomoct jim překážky překonat.

TIP1: Má být průvodce ten, kdo o tématu nejvíc ví? Radši ne. Ať je průvodcem radši ten, kdo umí mluvit na kameru. Protože takový člověk daleko lépe naváže vztah s publikem.


🤼 Scénka. Můžete scénku analyzovat. Můžete k ní vztáhnout otázky. Můžete ji použít jako ukázku toho, jak to má vypadat. Nebo naopak jak nemá (a pak to ale zdůrazněte).


👨‍🏫 Výklad teorie. Lidé daleko radši sledují a poslouchají než čtou. Teoretické pasáže, které potřebujete předat, tak mnohem líp vyzní v podání průvodce.

TIP 2: Natáčejte jenom teoretické pasáže, které se nemění. Věci, které se často mění, dejte do videa třeba jenom jako titulek, který pak snadno změníte. Ať nemusíte každého čtvrt roku video přetáčet.


🎇 Úvod do situace. Rozehrajte scénku a nechte uživatele rozhodnout, co je v dané situaci nejlepší (pamatujete na Sváťu Kuřátka?). Úplně ideální bude, když natočíte 3 - 4 závěry, které můžete v kurzu nalinkovat na volbu uživatele, a oni tak sami sledují důsledek své volby.


🕵️‍♀️ Názor odborníka. Máte v týmu / ve firmě někoho, kdo tématu faktu rozumí? Položte mu několik otázek, které budou zapadat do scénáře vašeho e-learningu, a nechte ho odpovědět. V kurzu pak na jeho názory můžete reagovat a stavět na nich.


Držím vám palce!

13 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page